KERATIN ACADEMY KYIV

БУДОВА волосини. ЩО ТАКЕ дисульфідні зв'язки?

З чого складається волосина?
Як діють суміші для випрямлення волосся?

Что такое дисульфидные связи?

Що таке кортекс і кутикула волосини?

Всім привіт. Сьогодні ми вирішили поговорити про те, що таке дисульфідні зв'язки, і як вони залучені в наших процедурах випрямлення та модифікації волосся, таких як: ботокс, кератин, нанопластика та подібні.

Почнемо з того, що видима частина волосини є мертвою ороговілою структурою. Коли відбувається поділ клітин у волосяному фолікулі, ми бачимо зростання основного полотна. Це полотно є нічим іншим, як ороговівшим білком. Будівельний білок волосини - це кератин який займає 70% від загальної маси полотна і складається з амінокислот. Ще раз хочемо зауважити, що волосяний стрижень - це ороговілі клітини, які вилізли назовні після зупинки поділу клітин.

Ця частина волосини є мертвою структурою тому ми не можемо говорити про те, що ми лікуємо волосся, ми його модифікуємо. І відразу потрібно запам'ятати, що ми працюємо тільки з полотном волосини та ніяк не впливаємо на ту частину, де відбувається поділ клітин.

Тепер розберемося з чого складається полотно. Як ми зрозуміли - це не жива структура, яка об'єднує в собі кутикулярний шар - ви можете уявити це собі як лусочки, що оперізують якийсь стрижень. У кожного типу волосся різна кількість шарів кутикули, від неї залежить стан волосини, його природний блиск та багато інших чинників, такі як кількість молекулярної вологи всередині.

По суті кутикула - це захисний шар волосини. Чим щільніше притиснуті лусочки один до одного, тим більше блиску і шовковистості у вашого волосся. У здоровому стані такий лускатий шар покритий тоненькою ліпідною плівкою. Вона виконує досить багато функцій і створює той необхідний ефект здорового волосся. У здоровому стані лусочки щільно прилягають одна до одної та перешкоджає проникненню в волосину будь-яких речовин. Жирова плівка грає в цьому важливу роль. Саме це дозволяє здоровому волоссю зберігати внутрішню вологу і залишатися еластичним.

Цікавий факт - Якщо волосся в'ється, то на місці завитка кутикулярний шар завжди трохи відкритий, оскільки в цьому місці лусочки не можуть щільно прилягати один одному. Тому таке волосся частіше потребують догляду і зволоження. По суті ми можемо сказати, що чим сильніше, тим менше вони захищені цим шаром. Така волосина виглядає досить-таки пористою.

Якщо ви хочете дізнатися докладніше про те, як розбиратися в типах волосся і які процедури на них можна проводити, запишіться на наш базовий курс для новачків → докладніше.
Під кутикулою знаходиться основний стрижень волосини, який складається з декількох компонентів і один з них - кортексний шар. Кортекс волосини відповідає за еластичність, міцність та її колір. У кортексі знаходиться ряд зв'язків, про які ми зараз поговоримо. Нам потрібно розуміти, що весь кортекс створена на подобу каната. Внутрішні його складові це тонкі волокна - фібрили, які можна побачити тільки під мікроскопом. Вони ж своєю чергою складаються з тонших волокон і так поки ми не дійдемо до молекулярного рівня. Всі ці волокна в основному складаються з білка - кератину. Своєю чергою білок складається з амінокислот, з'єднаних міцними білковими зв'язками. Всі ці зв'язки відповідають за певну характеристику, притаманну волоссю.

Виділяють кілька видів зв'язків:

- вертикальні (відповідають за міцність і еластичність волосся);
- горизонтальні (об'єднують білкові волокна по горизонталі та відповідають за форму волосся.
- поперечні (про них докладно далі).

Поперечних зв'язків є три види:

- водневі (руйнуються та відновлюються в процесі миття та сушки волосся) - це оборотний процес.
- сольові;
- дисульфідні - ті містки, які скріплюють між собою білкові волокна й утворюють форму волосини.

Ми повинні собі уявити, що структура волосся схожа на канат, що складається з безлічі довгих тонких волокон. І щоб ці волокна не розпалися, вони скріплені між собою всілякими зв'язками. Продовжуючи говорити про дисульфідний зв'язок, можна сказати, що працюючи лужними продуктами, такими як кератин і ботокс, або кислотними, такими як нанопластик, ми модифікуємо їх, прибираючи природний завиток волосини, змушуючи волосину випрямитись.

Потім ми запаюємо волосину спеціальними силіконами, які містяться в цих сумішах і отримуємо той самий комерційний блиск і рівне полотно.

Але потрібно розуміти, що це хімічна процедура і вона не має зворотної дії. Якщо ви випрямили тугий завиток клієнту, то ні через місяць, ні через пів року на тій же довжині завиток не повернеться. А якщо ви зробили жорстку процедуру клієнтці на пошкоджене волосся, то ви могли зруйнувати дисульфідні зв'язки настільки, що волосся просто почне тягнутися як гумка та відпадати. Саме тому ми рекомендуємо розібратися в тому, як працювати гарячими техніками. Ми вчимо наших учнів того, що не можна ділити кератин понад два-три рази на одну довжину. Також ми розповідаємо про те, як бути, якщо волосся вже пошкоджене хімічними процедурами, такими як фарбування та гаряче випрямлення. У такому волоссі дисульфідні зв'язки можуть бути зруйновані і якщо ви будете продовжувати впливати на них, то прийдете до незворотних процесів всередині кортексу, які призведуть до втрати довжини. Також ті силікони, які ми згадували раніше, теж шкідливі безпосередньо для полотна. При змиванні вони відривають за собою кутикулярний шар. Таким чином ми завдаємо подвійний удар - розриваємо дисульфідні зв'язки, знищуємо кутикулярний захисний шар. Але наше око бачить комерційний блиск як в рекламі. Насправді в цьому і полягає баланс роботи грамотного майстра. Це баланс між комерційними процедурами, відновленням після них і захистом волосся перед такими процедурами.

Одним з видів захисту та відновлення волосся є холодні реконструктори. Вони допомагають відновити дисульфідні зв'язки та зробити підкладку на кутикулярний шар, щоб силікони при змиванні несли за собою не рідний кутикулярний шар клієнта, який і так може бути стоншений неправильним домашнім підходом, а змивали нанесену підкладку.

У холодних реконструкціях є багато чудових продуктів, які дозволяють відновити волосся з будь-якої стадії ушкодження. Якщо вам це цікаво, запишіться на курс → "Онлайн курс".
keratin academy
Ви завжди можете пройти навчання в нашій Академії!
Якщо у вас залишилися запитання,
залиште контакти і ми зв'яжемося з вами
Ще теми з бази знань:
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії