KERATIN ACADEMY KYIV

Види засобів для роботи та про рівень Ph

Як підібрати правильний засіб?

Склади для роботи та про рівень Ph

Умовно є кілька видів засобів для модифікації:

- Склади для кератинового випрямлення
- Нанопластика
- Ботокси


Кератин поділяють на кислотні чи амінокислотні (відносяться вони до класу нанопластики), класичні, поживні тощо. За силою модифікації на полегшенні, середні та сильні.

Ботокси поділяються на концентрат, рідкий та ампульний. За техніками виконання: холодні і гарячі.

Насправді все залежатиме від технік, в яких ви працюєте, але про це трохи пізніше. Для початку поговоримо про рівень pH.

Рівень pH - кількісне вираження рівня кислотності або лужності водних розчинів хімічних сполук. Шкала pH ґрунтується на активності іонів [H3O+] у водних розчинах. pH є безрозмірною одиницею і приймає значення від 1 до 14.

Дуже часто виробник пише рівень pH на пакуванні, як це робить BBOne, але якщо майстер бажає сам виміряти і зрозуміти середовище, то це можна зробити спеціальним приладом під назвою Рhметр або ж лакмусовими смужками, але в такому разі дані не можуть бути достовірними.

Підтримка необхідного рівня pH волосся і шкіри голови є важливим фактором для загального здоров'я волосся. Усі продукти для волосся впливають на pH та його показник.

Рівень pH волосся 5.8, шкіри голови 4.5-5.5.

Що таке нейтральний pH речовини? Рівень pH 7 хімічно нейтральний. Але як ми вже вияснили, нейтральний рівень pH для шкіри голови та волосся відрізняються. Засоби для догляду з рівнем pH 3,5 - 5,5 вважаються сприятливими для волосся та в залежності від цілей засобів мають відповідний показник.

Тобто, шампунь для повсякденого використання повинен підбиратися під відповідний тип шкіри голови та її pH. Жирний тип має показник pH 4.5-5.2,тобто шампунь підбираємо з pH 5.7-6.2.Нормальний тип 5.2-5.7,тобто шампунь з pH 5.5-5.7. Сухий тип шкіри 5.7-5.9,тобто шампунь з pH 4.8-5.2.

Зміна pH

Коли рівень pH опускається нижче 6.0, то шари кутикули стискаються і ущільнюються. Кондиціонер середньої кислотності (нижче за рівень pH 7) надає волоссю блиску, оскільки щільніша і гладша поверхня відбиває більше світла; проте сильніший кислотний склад може пошкодити волосся. Якщо волосся пофарбоване в червоні або мідні відтінки, високої кислотності кондиціонери не сприятливі, у цих випадках використовуйте спеціальні кондиціонери для фарбованого волосся з pH 4.5.

Коли рівень pH стає більш лужним (вище 7.0), шари кутикули розбухають і розкриваються, як лушпиння соснової шишки. Це важлива для процесу фарбування реакція, що сприяє проникненню пігменту в структуру волосся. Однак,якщо pH стає надмірно лужним, це може нашкодити волоссю та привести до неочікуваних ситуацій.

Плавно переходимо до складників та їх компонентів.

Усі склади мають щось спільне і для їх аналізу можна використовувати такі критерії:

Діючі речовини: основні речовини, що відповідають за розрив і розтягування дисульфідних зв'язків усередині волосся.

Нейтралізатори: основне завдання яких - закріплення дисульфідних зв'язків у новому положенні.

ПАР: сприяють легкості нанесення складу на волосся,відповідають за хімічну безпеку формули,захист ліпідних прошарків у волосинці та однорідність консистенції.

Емульгатори: стабілізують склад суміші, утворюючи емульсію та перешкоджають її розшаруванню.

Стабілізатори: перешкоджають взаємодії хімічних речовин між собою.

Консерванти: перешкоджають розмноженню бактерій і мікробів у складах в умовах тривалого зберігання, забезпечують однорідність, хімічну стабільність.

Емоленти: забезпечують заповнення нерівностей у волосинці,фіксацію хумектантів у волосинці,пом'якшення волосся,згладжують лусочки та захист від навколишнього середовища.

Доглядові компоненти: частково відновлюють структуру волосся,пошкоджену процедурою.

Ароматизатори: пом'якшують або нейтралізують неприємний аромат.
keratin academy
Ви завжди можете пройти навчання в нашій Академії!
Якщо у вас залишилися запитання,
залиште контакти і ми зв'яжемося з вами
Ще теми з бази знань:
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії