KERATIN ACADEMY KYIV

СИЛІКОНИ ДЛЯ ВОЛОССЯ: ШКІДЛИВО ЧИ КОРИСНО?

Навіщо потрібні силікони в засобах для волосся?
Які у них переваги та недоліки?

Силиконы в средствах для волос

Силікони в засобах для волосся:
все що ви хотіли знати

На сьогодні кожен 2-ий тюбик шампуню у своєму складі містить силікони. А засоби для укладання і того частіше. Натуральні компоненти дуже часто замінюють цією групою синтетичних речовин, тому, що вони дозволяють істотно знизити витрати на виробництво і при цьому не позбавляють продукцію заявленої ефективності. У минулі часи наявність силіконових компонентів в складі шампуню легко можна було визначити по його консистенції. Якщо при видавленні з пляшечки рідина мала вкраплення перламутру, то в складі шампуню напевно був силікон. Річ у тім, що силікони не розчиняються у воді, і отримувана з їх додаванням емульсія виглядала неоднорідною, каламутною та непривабливою. Щоб приховати недосконалість технології виготовлення, виробники придумали додавати маскувальні перламутрові частинки. Так шампунь набував естетичний зовнішній вигляд, без осаду і розшаровування.

У наші дні цей лайфхак вже не актуальний. Технологи таки навчилися позбавлятися від неоднорідності в емульсії. Сьогодні шампунь з силіконом може бути абсолютно прозорим. До того ж сильно розширився асортимент застосовуваних силіконів. Є серед них хороші речовини, сприятливо впливають на зачіску та здоров'я волосся, а є і ті, якими не варто захоплюватися. Щоб підібрати оптимальний засіб для догляду за своїми локонами, доведеться ретельно вивчити склад. Нижче проведемо невеликий огляд силіконів, який полегшить вам задачу.

Роль силіконів в засобах для волосся

Сьогодні силікони активно використовуються в засобах для укладки та шампунях багатьох марок. У мас-маркеті практично не обходиться без них. Ці синтетичні компоненти дуже результативно замінюють натуральні екстракти та масла, успішно виконуючи їх функції:

Яскравий блиск

Одне з головних очікувань від догляду за волоссям. Тьмяне волосся завжди виглядає неохайно та позбавляє навіть саму хитромудру укладку очікуваного шарму. Водночас блискучі локони випромінюють здоров'я і без особливих зусиль перетворюються в чарівне видовище. Всі силікони сприяють набуттю блиску, а деякі дарують сліпуче сяйво (наприклад, фенілтриметикон).

Розгладження волосяної кутикули

Зайва пористість і пухнастість - результат застосування засобів для укладання, агресивних шампунів та термічного впливу. Кутикулярні лусочки під дією несприятливих факторів сильно розкриваються. Під мікроскопом волосяна нитка стає схожа на колючий дріт. Локони плутаються, а дрібні волоски складно піддаються укладанню, створюючи на голові «зв'язок з космосом». Силікони пригладжують лусочки, роблячи волоски цілісними, гладкими та слухняними, полегшують розчісування і знижують пухнастість.

Запаювання посічених кінчиків

Так само як і у випадку з кутикулою, силікони склеюють розщеплені кінці і вони без проблем отримують здоровий зовнішній вигляд.

Утворення захисної плівки

Силікон обволікає волосяні стрижні по всій довжині й утворює захисну оболонку що дихає, яка береже локони від зовнішніх негативних впливів. При цьому волога та кисень без проблем проникають в структуру волосся. Як бачите, наявність силіконів у вашому шампуні або бальзамі може послужити хорошу службу та подарувати волоссю чудовий зовнішній вигляд.
Силиконы в косметике

Силікон силікону розбіжність: перелік типів і їх особливостей

Чому одні шампуні з силіконом роблять волосся легким і навіть протягом тривалого застосування залишаються ефективними, і не викликають звикання, а інші вже з першого застосування роблять локони важкими та швидко забруднюваними? Вся річ у тім, що силікони, що застосовуються в косметології, діляться на 5 типів. Кожен з яких має свої властивості:

• Dimethicone emulsion (and) Succinoglycan - високомолекулярна сполука в формі водної емульсії. Саме він здатний гарненько склеїти посічені кінчики, розгладити кутикулу і подарувати локонам шовковистість.

• Силіконові масла - речовини, що сприяють утворенню захисного бар'єра. Вони спрощують укладання та дарують яскравий блиск, проте саме вони часто є супутником обважнення і сприяють швидкій втраті свіжості укладання.

• Інкапсульовані силікони - форма сполук, що полегшують укладання і при цьому глибоко кондиціонують волосся. Надовго дарує укладанню відчуття свіжості та чистоти без обважнення.

• Амодіметикони - ідеальні протектори для фарбованого волосся, запобігають вимиванню кольору, роблять волосся слухняним, гладким і шовковистим.

• Водорозчинні силікони виступають в ролі ПАР. Завдяки їм виходить пишна піна під час миття голови та тим самим підвищуються очищувальні властивості шампуню. Прекрасно поєднуються з діючими речовинами.

Нюанси використання засобів з силіконом

Використання будь-яких синтетичних речовин в догляді за волоссям передбачає помірність. Різні силіконові з'єднання мають різний ступінь накопичення на волосяних стрижнях. Зауважте, що в структуру волосини молекули силікону не проникають, тому що вони занадто великі для всмоктування всередину.

Частина силіконів легко змиваються з волосся навіть простою водою. Такі зазвичай використовуються в шампунях в ролі ПАР. Серед них: Hydroxypropyl, Dimethicone copolyol, Trideceth-12, Polysiloxane, Lauryl methicone copolyol.

Stearoxy Dimethicone, Amodimethicone, Behenoxy Dimethicone змиваються водою в повному обсязі, проте волосся легко очистити за допомогою звичайного шампуню для повсякденного використання.

І, нарешті, найбільша група силіконів здатна накопичуватися і надалі обтяжувати волосся: Сetearyl methicone, Dimethiconol, Cyclopentasiloxane, Trimethylsilylamodimethicone, Stearyl Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Cyclomethicone, Dimethicone.

Остання група найчастіше зустрічається в бальзамах для волосся і в засобах для термозахисту. Часте їх використання призводить до нашарування тих самих захисних плівочок, які в підсумку з корисних стають шкідливими для локонів. Під великим шаром оболонок волосся стоншується і починає ламатися. Але не варто відмовлятися від використання засобів з незмивними силіконами. Досить робити це зрідка, в особливих випадках або з певною періодичністю. Крім того, візьміть за правило іноді очищати локони спеціальним шампунем для глибокого очищення. Це позбавить їх від накопичення силіконів та запобіжить небажаним наслідкам.
keratin academy
Ви завжди можете пройти навчання в нашій Академії!
Якщо у вас залишилися запитання,
залиште контакти і ми зв'яжемося з вами
Ще теми з бази знань:
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії