KERATIN ACADEMY KYIV

Поділ волосся на зони

Як правильно розділяти волосся під час процедур для якісного результату?

Правильний поділ волосся на зони під час проведення процедур

Залежно від завдань, що стоять перед майстром, він розділяє волосся на різні зони. Це робиться для спрощення перукарських процедур і поліпшення їхнього результату.

Оскільки голова людини має нерівну поверхню, волоски на ній теж розподілені неоднаково. Це стосується напрямку росту, типу, кількості волосся і навіть температури шкіри голови на певних ділянках. Поділ допомагає зробити нанесення складу легшим і правильно розподілити час.

Можна виділити безліч зон, просто розділяючи волосся на невеликі пасма затискачами. Але для початку треба з'ясувати, які взагалі види зон існують.
Використовують п'ять основних областей:

- тім'яна (або фронтально-тім'яна);
- 2 скроневі (або скронево-бокові);
- верхньопотилична;
- нижньопотилична.

Поділ здійснюють, роблячи проділи:

- вертикальні;
- сагітальні;
- горизонтальні;
- радіальні (що виходять з однієї точки); - діагональні.

Поділ волосся на практиці передбачає такі кроки:

- Визначити місце зони.
- Зробити потрібні проділи.
- Відокремлений пучок волосся зафіксувати затискачем або скрутити джгутиком.

- Фронтально-тім'яна зона
Для виділення цієї зони використовують два види проборів:

- два паралельних вертикальних, що йдуть від скроневої частини чола до верхівки по різні боки голови;
- сагітальний, що проходить через найвищу точку маківки від вуха до вуха.

Тім'яна ділянка має прямокутну форму і схожа на букву П. Виділяють її двома способами.

За першого способу спочатку роблять фронтально-тім'яний проділ, що відокремлює потиличну частину від тім'яної. Потім проводять два вертикальних проділи від виїмок чола до сагітального. Відстань між ними має дорівнювати ширині чола.

За другим способом рекомендується провести два вертикальних проділи і з'єднати їх сагітальним. Особливість цієї зони полягає в розміщенні тут основного чубчика, що визначає струмливість волосся і напрямок його росту. Він розташований на маківці. Тут розташований також чубчик і природний проділ - єдина видима смужка білої шкіри на голові

- Скронево-бокова зона
Формуються за допомогою тих самих принципів, що й тім'яна: фронтально-тім'яного і двох вертикальних від чола. Вони розміщені по обидва боки тім'яної ділянки і відокремлені від потиличної частини фронтальним проділом.

Якщо для формування тім'яної ділянки використовується перший спосіб, то скроневі робляться автоматично. Залишається тільки закріпити виділені пасма.

Якщо тім'яна зона виділена другим способом, то для відділення скроневої частини потрібно:

- Від перехрещених розділів на маківці, фактично від кутів літери П на тім'ї, провести дві проборні лінії до вух.
- Волосся зафіксувати.

- Верхньопотилична

Ділянка, що розташована позаду за тім'ям - це потилична частина.

Під час поділу на верхню і нижню досить провести горизонтальний проділ. Він проходить від вуха до вуха через два бугри на потилиці.

Щоб знайти потиличні горби, досить плоским боком прикласти гребінець нижче потилиці. Там де він відходить від голови, вони й розміщені. Верхньопотилична частина розміщена між фронтально-тім'яним і горизонтальним проділом.

Волосся тут має абсолютно різну спрямованість: ріст може бути в напрямку обличчя, шиї або вух.

Наявність у цій ділянці верхніх потиличних горбів і горба середини потилиці робить її важливою у визначенні бічного профілю голови в об'ємі маківки. Тому завжди уважно наносьте тут склад, а так само правильно рухайтеся праскою, бо іноді невірними рухами можна позбавити клієнта об'єму.

Усе, що розміщене нижче верхньої потиличної ділянки, можна назвати нижньопотиличною зоною, а можна розділити на дві частини: середньопотиличну і нижньопотиличну.

- Середньопотилична зона
Знаходиться безпосередньо під верхньопотиличною і зверху обмежена горизонтальним проділом. Бічні межі цієї ділянки впираються у вушні раковини, а нижня збігається з контуром основи черепа.

У нижній частині ділянки розташовані два відростки і нижній бугор потилиці. Саме тому тут робиться сагітальний проділ.

- Нижньопотилична зона
Розташована нижче середнього потиличного безпосередньо на шиї. Якщо раніше виділялася середньопотилична частина, то для формування нижньої залишається тільки зібрати і закріпити пасмо, що залишилося на шиї. Волосся тут схильне рости в різних напрямках: вниз, до вух і навіть вгору. У цій ділянці часто зустрічаються вихори, які можуть повністю змінювати природний напрямок росту волосся в цій зоні. Можливі навіть пасма, що ростуть у протилежному напрямку.

У цій ділянці шкіра така сама, як на шиї. Вона сильно схильна до вікових змін і тут нерідко з'являються глибокі складки.
Для чого потрібно розділяти волосся на зони?
Розподіл під час проведення різних перукарських процедур має на меті отримати якомога більш рівномірний і якісний результат.
keratin academy
Ви завжди можете пройти навчання в нашій Академії!
Якщо у вас залишилися запитання,
залиште контакти і ми зв'яжемося з вами
Ще теми з бази знань:
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії