KERATIN ACADEMY KYIV

ХОРОШІ І ПОГАНІ СПИРТИ У КОСМЕТИЦІ

Про те, якими бувають спирти і як серед них розпізнати ворогів, розповімо в цій статті

Косметика зі спиртом: чи такий страшний цей звір?

Відсутність спирту в складі косметичних засобів - чи не головний козир всіх, хто просуває черговий бренд натуральної косметики. В наші голови роками вбивають думку про те, що будь-який спирт робить шкіру сухою. І не дивно, адже кожен ще з юнацьких вугрів пам'ятає, чим ці самі прищі радили «припікати» наші мами, бабусі та тітки. Спирт, горілка, одеколон - ось хто випалював недосконалості разом з верхніми шарами епідермісу.

Коли мова заходить про косметику, складно уявити, що не всі спирти однакові і якщо якісь з них дійсно шкідливі для шкіри, то інші навпаки необхідні.

Які спирти зустрічаються в косметичному виробництві?

Відразу три типи спиртів є частими інгредієнтами сумішей наших баночок краси. А саме:

• прості,
• жирні,
• ароматичні.

Простий тип спиртів (ізопропіл, етанол, денатурований етиловий спирт, бутилен гліколь) - це і є той самий «монстр», якого рекомендують остерігатися. Він здатний знижувати інтенсивність ліпідного шару шкіри, а значить може викликати сухість і навіть «припікати», якщо дозування підібране некоректно. У той же самий час зменшення ліпідного шару полегшує проникнення діючих догляду в глибину шкірного покриву.

Цей тип спиртів також використовується для створення необхідної консистенції і він має прекрасні дезінфікуючі властивості. Навіть найстрашніший з усіх типів спиртових сполук не такий вже й поганий при розумному використанні.

Жирні спирти (цетеаріли, стеарин і цетил) - найм'якші та найбільш безпечні з усіх типів спиртових речовин. Вони не тільки не сушать шкіру, але навпаки пом'якшують та живлять її. Навіть чутлива і суха шкіра буде рада з ними познайомитися. Видобуваються вони з рослинних масел і особливо кокосового.

Зустріти їх простіше всього в складі шампунів, тоніків та зубних паст, де вони виступають в ролі поверхнево-активних речовин. Також можуть використовуватися для структурування косметичних продуктів.

Ароматичні спирти (бензил) - натуральний консервант, який подовжує косметиці термін придатності. Має властивість пригнічувати ріст бактерій, що істотно полегшує використання продуктів. Адже зберігати тотальну гігієну і не заносити кілька мікроорганізмів під кришку баночки з кремом не завжди представляється можливим.
Полезные и вредные спирты в косметике

Засоби з вмістом спирту: поради та застереження

Прості спирти підсилюють свої властивості та стають ще більш агресивними в поєднанні з водою. Саме тому краще відмовитися від застосування косметики для вмивання з вмістом спиртів. Вони можуть призводити до відчуття стягнутості, сушити та стоншувати шкіру.

Однак, якщо ви виявили спирти у своєму кремі, молочку або тонік в комплексі з маслами, то таке поєднання швидше принесе користь ніж зашкодить. Спирти транспортують корисні маслянисті молекули прямо в глибину епідермісу, дозволяючи досягти бажаного результату від догляду.

Крім того, якщо ви хочете, щоб застосування кислот було ефективним (наприклад, саліцилової), вам слід знати, що їх дія без спиртів просто неможлива. Ці речовини працюють тільки в комплексі.

Якщо розібратися з цільовим призначенням спиртовмісних продуктів просто, то ось з концентрацією все трохи важче. Виробники ніколи не вказують пропорції інгредієнтів в складі та досить рідко вказують інтенсивність розчинів.

Однак існують деякі норми щодо спиртів. Так, виявивши спирти на перших трьох позиціях складу будьте впевнені - потужність розчину не перевищила 5%. У такому випадку зверніть увагу на тип спирту, якщо це один з жирних, то можна купувати такий засіб. Якщо це простий спирт, то краще не ризикувати, особливо власникам сухої та чутливої шкіри.

Спирт на четвертій і п'ятій позиціях доданий у вигляді розчинів з концентрацією до 3%. Такий засіб абсолютно безпечний і немає ніяких обмежень для його використання, крім тих що прописані виробником в інструкції по застосуванню.

Міфи про спирти

Більшість помилок про спиртовмісні косметичні продукти викликані відсутністю перевірених знань про хімічні сполуки та реакції, а також навмисною фальсифікацією з боку маркетологів деяких брендів і фанатичних адептів «натуральності». Нижче наведемо найпопулярніші з них.

Засоби з вмістом спирту проникають в кровоносне річище і призводять до отруєння.

Це правда лише на половину. Спирт здатний проникати в кровоносне річище. І якщо розтиратися чистим спиртом по три рази на день, то ви безсумнівно завдасте собі шкоди та можете навіть сп'яніти.

Як зазначено вище, концентрація спирту в косметиці незначна, так що говорити про якусь шкоду і тим більше отруєннях - абсурд.

Спирт дуже шкідливий для проблемної шкіри та зробить проблеми ще більш занедбаними.

Знову ж важливо розуміти про які види догляду йдеться. Наприклад, BHA-кислоти потребують спиртовой супровід, щоб лікування вугрів увінчалося успіхом.

Якщо продукт передбачає аплікаційне нанесення, точково зачіпає прищі, то можна покладатися на нього навіть з простими спиртами серед компонентів.

І нарешті прості спирти в умивалці - це шкідливо не тільки для проблемної шкіри, а й для всіх типів.

Спиртовмісні продукти пряма дорога до раку шкіри.

Завдяки численним дослідженням вчених з різних медичних інститутів вдалося встановити відсутність зв'язку між раком шкіри та косметикою.

Приділяйте увагу прочитанню складу на пакуванні косметичного продукту перед покупкою, звертайте увагу на тип спиртів і ви зможете отримати від косметики максимум користі.
keratin academy
Ви завжди можете пройти навчання в нашій Академії!
Якщо у вас залишилися запитання,
залиште контакти і ми зв'яжемося з вами
Ще теми з бази знань:
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії
    Підписуйся на наш інстаграм і стеж за новинами у сфері б'юті індустрії